Sdílet

Tweet

Schopnosti a specializace posádek tanků

V bitvě vždy sehrávaly velkou úlohu znalosti a dovednosti posádky tanku. Nejinak tomu je i ve hře World of tanks. Každé vozidlo si hráč může obsadit posádkou, která během bitev získává jisté zkušenosti. Ty je posléze možné využívat ke školení jednotlivých členů posádky. To zlepšuje jejich schopnosti a specializaci. Specializace vstupuje v účinnost pouze za předpokladu, že člen posádky dosáhl 100%. U schopností se její účinek postupně zvyšuje podle zkušeností posádky.

Hlavní role posádky se rozdělují na pět kvalifikací. Velitel je zodpovědný za identifikaci nepřátelského tanku a zlepšováním jeho dovedností se zvyšuje dohled vozidla. Od řidiče se očekává zvládnutí dostatečné manévrovatelnosti i v hůře přístupném terénu. Střelec zase odpovídá za míření, rychlost otáčení věže a přesnost palby. Schopný nabíječ dokáže razantně urychlit dobu přebíjení kanónu po výstřelu. A od radisty se očekává udržování kontaktu s ostatními spojeneckými vozidly při označování nepřátel na minimapě.

War Thunder

Online bojiště plné tanků a letadel je velkým lákadlem pro příznivce akčních MMO. Když se k tomu ještě přidá model postavený na Free to play, kdy lze hrát zcela zdarma, není se čemu divit, že je War Thunder tak vyhledávanou hrou.

Mahjong zdarma

Mahjong hry se dlouhá staletí hrály pouze v Číně, k jejich rozšíření do celého světa došlo až po značném zlehčení a zpřehlednění pravidel. Tato náročná logická hra pochází ze staré Číny, kde se těšila velké oblibě. K její expanzi do celého světa došlo až v období po první světové válce, kdy se začali objevovat snadnější a rychlejší varianty. Ty si lze zahrát i ve flashové podobě online na internetu.